Naujokų klausimai
- aivan
- Pranešimai: 58
- Užsiregistravo: 2013-06-30, 21:11
Re: Naujokų klausimai
softee- seip ir as pirmus is akies cukru dedavau, tai usigazavimas svyruodavo, bet palaikius menesiuka ar 2 susivienodina. bet dabar raba atki atmusau kaip skoma, arba todel kad gliukoze naudoju kaskokiu skirtumu nepastebejau. ir dar mano kukliu supratimu reiktu palikti fermentuotis bent savaitei, po 3 paru nelendu net jei stovi viskas 
- runce
- Pranešimai: 231
- Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14
Re: Naujokų klausimai
taip, susimaišiau, ten pusei litro parašiau.
gal tiesiog netyčia įkrovei į vieną butelį dvigubą dozę, arba netyčia į vieną išvis neįdėjai
gal tiesiog netyčia įkrovei į vieną butelį dvigubą dozę, arba netyčia į vieną išvis neįdėjai
- GiN
- Pranešimai: 723
- Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58
Re: Naujokų klausimai
@softee, ten reikia įvesti fermentacijos temperatūrą, pagal tai skaičiuoklė suskaičiuoja, kiek tavo aluje JAU yra angliarūgštės. Kuo žemesnėje temperatūroje fermentuoji, tuo aluje būna daugiau ištirpusios angliarūgštės.
- softee
- Pranešimai: 121
- Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21
Re: Naujokų klausimai
Na supratau. Panašu, kad išvada tokia: kadangi "iš akies" cukrų dedu, tai į tą vieną butelį tiesiog įvariau per daug cukraus.. Ten vienas gramas tam šaukštely gali greitai atsirast papildomas
Kas sąlygojo afigenai didelę putą
Daugiau negu pusė taurės buvo puta tik įpylus.. Aišku ji greit sumažėjo, bet buvo gražu
Ir gazo tikrai normaliai buvo 
Taigi - per daug cukraus.. Bet ką daryt jei man patiko rezultatas??
) Patiko ir puta ir gazas.. Bet kažkaip vaikščiot ant ribos bonkų susprogimo tai ką žinau..
Taigi - per daug cukraus.. Bet ką daryt jei man patiko rezultatas??
- runce
- Pranešimai: 231
- Užsiregistravo: 2011-02-09, 13:14
Re: Naujokų klausimai
net tos pačios partijos buteliams ta sprogimo riba gali būti labai ir net labai skirtinga: gali sprogti normliai gazuotas alus, nors ir retai pasitaiko, bet yra buvę, taip pat gali laikyti daug didesnį slėgi nei buteliu dokumentacijoje nurodoma. taigi tiesiog kuo daugiau gazuosi, tuo didesnis šansas, kad butelys gali sprogti. tavo atveju gazuok 3vol, manau bus gerai
- softee
- Pranešimai: 121
- Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21
Re: Naujokų klausimai
3 vol, pagal tą GIN duotą skaičiuoklę, tai suskaičiuoja 8,7g vienam litrui. O 0,5L tada eitų 4,35g. A čia tikrai gerai suskaičiavau?? 
- GiN
- Pranešimai: 723
- Užsiregistravo: 2011-02-04, 19:58
Re: Naujokų klausimai
3VOL yra daug, gal pradėk nuo 2.5 VOL. O geriausiai - gazuok pagal stilių (kaip minėjau, ten žemiau yra nurodyta, kiek kokiam stiliui reikia gazuoti).
3 VOL'ams pagal skaičiuoklę aš gaunu 8.17g cukraus arba 8.6 gliukozės. Alaus temp. nurodžiau 20C.
3 VOL'ams pagal skaičiuoklę aš gaunu 8.17g cukraus arba 8.6 gliukozės. Alaus temp. nurodžiau 20C.
- softee
- Pranešimai: 121
- Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21
Re: Naujokų klausimai
Na 3vol man mažai ką sako.. Sunku įsivaizduot tą kiekį gazo iš skaičiaus.. Bet 8g cukraus atrodo baisiai
Jaučiu kitą partiją alaus padarysiu keleta butelių su skirtingu cukraus kiekiu ir bus aišku.. Tik vat to sprogimo baisu 
O buteliai su laiku nepasidaro vis mažiau atsparūs spaudimui? Gal kas kažkiek laiko juos geriau pakeist naujais? Naudoju tuos nuo kanapinio, butautų, vilkmergės kvortas, o puslitriukus nuo kauno alaus, gourmet iš IKI ir pan..
O buteliai su laiku nepasidaro vis mažiau atsparūs spaudimui? Gal kas kažkiek laiko juos geriau pakeist naujais? Naudoju tuos nuo kanapinio, butautų, vilkmergės kvortas, o puslitriukus nuo kauno alaus, gourmet iš IKI ir pan..
- Artis
- Pranešimai: 336
- Užsiregistravo: 2011-02-20, 12:03
Re: Naujokų klausimai
Patikrintas būdas yra mažame kiekyje vandens pravirti ~10 min. gliukozę , paskaičiuojant kiek jos reikės ant litro. Virimas dėl dezinfekcijos, bendras kiekis dėl to, kad išmaišius gali tikėtis vienodo efekto visuose buteliuose. Yra tikimybė, kad jei alus iš karto po pirminės ir butelyje yra daugiau mielių, tai gali gautis fontanas. Bet šiaip tai patikimiau, nei iš akies berti cukrų į butelius.
- AntaKalnietis
- Pranešimai: 746
- Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00
Re: Naujokų klausimai
O kaži toks dalykas, kaip butelio užpildymo "pilnumas" gali taip pat kažkokios įtakos turėti? Nes viena - kai butelis užpildomas vos ne sklidinai, kita - kai paliekama kažkiek vietos. Ir ar apskritai yra kažkoks "standartas/rekomendacija" kiek tos "vietos" palikti?
- vidmokass
- Pranešimai: 29
- Užsiregistravo: 2014-04-04, 21:32
Re: Naujokų klausimai
tara turi būti užpildoma 90%
- Samanis
- Pranešimai: 310
- Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51
Re: Naujokų klausimai
Radau rusyje 3 men brandos 5l statinaite, kazkaip tiesioh uzsimetus http://www.atvirasalus.lt/alus/receptas ... as-lageris
Net bijau atidarinet. Alus ir siaip nebuvo geras, o cia dar pastovejes... ko galima tiketis grudant kraneli ir veliau?
Net bijau atidarinet. Alus ir siaip nebuvo geras, o cia dar pastovejes... ko galima tiketis grudant kraneli ir veliau?
- Samanis
- Pranešimai: 310
- Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51
Re: Naujokų klausimai
Nevykes paaiskinimas. Noriu suzinoti ar tarkim siuo atveju negali buti rugimo metu persigazave ir grudant kraneli neismus kamscio, su fontanu iki lubu.
- softee
- Pranešimai: 121
- Užsiregistravo: 2014-03-10, 23:21
Re: Naujokų klausimai
Aš dar irgi paantrinčiau AntaKalniečio klausimui.. Man ir įdomu, gal kas žino kokią įtaka CO2 turi skysčio kiekis butely..
- pofke
- Pranešimai: 273
- Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16
Re: Naujokų klausimai
http://www.picobrewery.com/askarchive/headspace.htm
Aš nesuku galvos ir lieka tiek vietos, kiek užėmė išpilstymo vamzdelis:) Visada viskas gerai būna.
Aš nesuku galvos ir lieka tiek vietos, kiek užėmė išpilstymo vamzdelis:) Visada viskas gerai būna.
- vidmantask
- Pranešimai: 4
- Užsiregistravo: 2013-08-23, 10:30
Re: Naujokų klausimai
Sveiki,
pastebėjau, kad pas mane kartais mielės nuvalgo per daug, nei teoriškai turėtų. Pvz. FG turėjo gautis 1.016, realus 1.008. Ir taip ne pirmą kartą. Alus nenurūgsta, atrodo viskas ok, tiesiog "mačnesnis"
Ir tai ne visai gerai, nes vistik noriu numatyti ABV tiksliau.
Kame gali būti priežastis? Kaip taisyti?
pastebėjau, kad pas mane kartais mielės nuvalgo per daug, nei teoriškai turėtų. Pvz. FG turėjo gautis 1.016, realus 1.008. Ir taip ne pirmą kartą. Alus nenurūgsta, atrodo viskas ok, tiesiog "mačnesnis"
Kame gali būti priežastis? Kaip taisyti?
- Giords
- Pranešimai: 341
- Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25
Re: Naujokų klausimai
Deja, skaičiuoklė neatsižvelgia, ar misą gerai įaeruoji, ar ne, ar salini prie aukštesnių temperatūrų (virš 65C), ar prie žemesnių. Turbūt tik praktika gali padėti.
- vidmantask
- Pranešimai: 4
- Užsiregistravo: 2013-08-23, 10:30
Re: Naujokų klausimai
Ačiū, pradžiai pabandysiu salinti aukštesnėse temperatūrose
- AntaKalnietis
- Pranešimai: 746
- Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00
Re: Naujokų klausimai
O jei naudot misos aeravimo įrangą, t.y. aeruot misą papildomai (pvz. kad ir su http://www.savasalus.lt/lt/iranga/aerav ... wferm.html), realu, kad dėl to OG net kokiais 8 punktais skirsis?
- vikingas
- Pranešimai: 495
- Užsiregistravo: 2014-02-25, 12:41
Re: Naujokų klausimai
tai kiek suprantu aeruot reikia jau išsalinus. tai kaip gali saldumas misos pasikeist jei ją paaeruosi ? čia FG labaiu veikia tikriausiai
- AntaKalnietis
- Pranešimai: 746
- Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00
Re: Naujokų klausimai
Aš ne dėl saldumo klausiau, man tiesiog pasidarė įdomu, kad dėl papildomos aeracijos ABV vos ne visu laipsniu gali pasikeisti...
- MK
- Pranešimai: 100
- Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15
Re: Naujokų klausimai
aeravimas po virimo prieš mielių uždavimą.
- vidmantas
- Pranešimai: 301
- Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45
Re: Naujokų klausimai
Gali įtakoti galutinį (FG) Bet mano manymu kai reikalą turime su pradiniu dideliu OG. Aš ajeruoju tik stipriuosius. 10ABV. Misa turi būti atvėsusi t.y. prieš pat mielių uždavimą kaip MK minėjo.
- AntaKalnietis
- Pranešimai: 746
- Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00
Re: Naujokų klausimai
vidmantai - tiesiog aeracija "rekomenduotina" alums su dideliu ABV? O "standartiniam" (4,5-5,5 ABV) ji realiai nieko neduotų?
- vidmantas
- Pranešimai: 301
- Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45
Re: Naujokų klausimai
Aš taip spėju kad stipresniems alums gaminti aeracija rekomenduotina. Bet jos sureikšminti perdėtai nereikėtų. Tiesiog mielėms darbuotis reikalinga deguonis. Ir gali tiesiog jos pritrūkti fermentuojant stipresnius alus. Jei tikslas pasiekti 10 ir daugiau ABV tiesiog apsidraudžiu, kad nebūtų staigmenų. Tik tiek. Aišku reikia parinkti ir atitinkamai mieles. Maisto papildai mielėms taip pat gali turėti įtakos. Silpniems nemanau kad būtina. Greičiau jau kenksminga. Patartina uzduoti mieles ir greičiau užvožti dangtį.
- AntaKalnietis
- Pranešimai: 746
- Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00
Re: Naujokų klausimai
Kitaip sakant - verdant 1-2 partijas per mėnesį "standartinio" stiprumo alaus pirkti aeracijos komplektą nėra didelės prasmės?
- MK
- Pranešimai: 100
- Užsiregistravo: 2011-02-18, 14:15
Re: Naujokų klausimai
iš virimo puodo į fermenterį pilk iš aukščiau ir turėsi aeraciją.
- vidmantas
- Pranešimai: 301
- Užsiregistravo: 2011-02-07, 22:45
Re: Naujokų klausimai
tikrai neverta. aš ajeravau per pemza ar kaip ji vadinasi. žodžiu akvariumo įrangą naudojau. O šiaip tikriauisa pora kartų perpilti iš puodo į kubilą turėtų pakakti. standartinio specialiai neverta. Žodžiu, kaip ir sakau. Per daug nesureikšmink.
- Samanis
- Pranešimai: 310
- Užsiregistravo: 2013-03-18, 19:51
Re: Naujokų klausimai
As kelis alus viriau be aeracijos. Karsta misa i fermenteri, fermenteri i salta vonia. Saldavo zinoma ilgai, bet kazkokio juntamo skirtumo tarp aeruoto ir neaeruoto nepastebejau. Gal tikrai aeracija nera svarbus procesas eiliniams alams?
- AntaKalnietis
- Pranešimai: 746
- Užsiregistravo: 2013-11-08, 04:00
Re: Naujokų klausimai
O sąmonė, kad geriausia (rekomenduotina) misą atšaldyti kuo greičiau, o maksimum per 1 val. laikotarpį? Nes šaldant ilgiau, smarkiai didėja ir infekcijos tikimybė (nes labai daug visokių mikrogyvių, kurie tą jos cukrų suvalgyt nori), ir būsimo alaus skoninėms savybėms tai atsiliepia?