Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Viskas apie aludarystėje naudojamą įrangą, įrankius ir prietaisus.
ATSAKYTI
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

Sveiki aludariai. Noriu pasiūlyti jūsų apžvalgai pakankamai naują rinkoje alaus pilstymo kraną iTap. Gamintojas Boel Technologies.
Su šiuo kranu pilstome karbonizuotą gatavą alų į butelius iš kego. Ir kas man buvo keisčiausia - be putų!
Įsigijau jį gal prieš tris-keturis mėnesius, supyliau jau ne vieną šimtą litrų į butelius ir esu labai patenkintas juo ir ne tik aš, bet ir mano kolega-aludaris, nes įsigijome abu kartu vienu metu. Man šis daikčiukas stipriai palengvino gyvenimą, sutaupo laiką ir mano lėšas patalpos šildymui, kur stovėdavo alus buteliuose po karbonizacija. Todėl ir nutariau padaryti trumpą šio įrenginuko apžvalgą, pasidalinti su kitais kolegomis savo jau įsigytų šiokių tokių patirimu tiems, kas sugalvotu tai įsigyti. Nes manau, jei jau mes su kolega atradome tai interneto platybėse, tai ir kiti atras. Na, o papildoma informacija niekam manau nepamaišys...
Tam kartui tiesiog siūlau pažiūrėti mano video pristatymą šitam kranui. Jei bus klausimų, mielai atsakysiu į visus laiko turėdamas.

https://youtu.be/6x7Z3C0KPoY

P.S. Bėje, jau mačiau pristatymą, kad šita firma pradės gaminti tuos pačius kranus, tik iš metalo (pas mane plastmase, bet irgi labai gerai laiko, kol kas jokių problemų).
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Zhiniukas »

Kiek toks džiaugsmas kainuoja?
Kad yra antgaliai puslitriniam ar flip top buteliam, tai didelus privalumas. Nereikia pačiam burti antgalių.
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

Zhiniukas rašė:Kiek toks džiaugsmas kainuoja?
Kadangi mes pirkome tryse, tai mums siuntimas iš Rusijos į Norvegiją kainavo tris kart pigiau, nei vienam. Nebepamenu tiksliu skaičių, bet sumokėjome po 90Eur panašiai kiekvienas.
G-connector'ių, pilstymui į bokalą užsakiau jau vienas atskirai.
tikka1122
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2017-07-03, 18:24

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė tikka1122 »

Mokėjau 80 USD už iTap kraną su galvute PET buteliam
15 USD galvutė paprastiems buteliams
50 USD flip top buteliams
siuntimas 35 USD
Dar laukiu muitinės saskaitos.
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

tikka1122 rašė:Mokėjau 80 USD už iTap kraną su galvute PET buteliam
15 USD galvutė paprastiems buteliams
50 USD flip top buteliams
siuntimas 35 USD
Dar laukiu muitinės saskaitos.
Užjaučiu... dėl muitinės, na ir kainų. Aš taip pat mačiau panašias kainas kažkuriam puslapį, bet susiradau jų parduotuvę rusiškai, tai ten ir kainos buvo rusiškos - rubliais. Tai labai apsimokėjo. Plius susitariau su pardavėju, kad siustų be sąskaitų, kaip dovaną. Tai norvegų muitinę mūsų siuntinys aplenkė ;) ...
darkas
Pranešimai: 128
Užsiregistravo: 2017-06-30, 11:43

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė darkas »

Video pristatymas liuks ....
Seram rašė:
.... bet susiradau jų parduotuvę rusiškai, tai ten ir kainos buvo rusiškos - rubliais. Tai labai apsimokėjo. Plius susitariau su pardavėju, kad siustų be sąskaitų, kaip dovaną. Tai norvegų muitinę mūsų siuntinys aplenkė ;) ...
jei gali tai įmesk nuorodą į tą parduotuvę :)
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

darkas rašė:
jei gali tai įmesk nuorodą į tą parduotuvę :)
Nežinau, ar neatrodys, kaip reklama. Aš dar naujokas čia. Kitur, kiek žinau, už tai baudžia. Tai gal siūlyčiau geriau rašyti man asmeniškai kol kas, kol dar aš gerai nesusipažinau su vietinėm taisyklėm. Skaičiau žinoma jas, bet tik bepamenu iš ten didelį akcentą į lietuvių kalbos rašybą. Su tuo kol kas susitvarkau ;).
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

darkas rašė:Video pristatymas liuks ....
Na, ir žinoma dėkoju už įvertinimą, Darkas!
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Krauzenas »

Puikus apžvalgos video, labai aiškiai viską parodei!
Tikrai sudomino. Nors kaina nemaža, bet jei daiktas kokybiškas ir tarnaus ilgai, tai suprantama. Man tik šiek tiek neramu dėl plastiko ilgaamžiškumo - ypač tų išimamų/apsukamų auselių... "Šaukštai" aišku irgi gali susidėvėti, bet juos ne problema pakeisti...
Minėjai, kad planuojama išleisti metalinį krano variantą - gal žinai kada maždaug jį išleis į prekybą? (aišku spėju kaina jo bus dviguba..)
Beje, gal bandei pilti į štai tokius 1L butelius, ar jiems reikia "šaukšto" modifikacijos? - http://sc02.alicdn.com/kf/HTB1QCyFaoGF3 ... bottle.jpg
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Zhiniukas »

Pagal išvaizdą tai yra tokio pilstymo krano atmaina. Standartiškai jis tinka tik PET buteliams. Stikliniam buteliam aš pasidariau tokius "šaukštus", tik be rankenėlės. Veikia puikiai. Plastiko kokybei ar ilgaamžiškumui pretenzijų nėra. Juk visuose alynuose su tokiais pilsto alų.
Alų geriausia prieš pilstymą atšaldyti.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Krauzenas »

Zhiniukas rašė:Pagal išvaizdą tai yra tokio pilstymo krano atmaina. Standartiškai jis tinka tik PET buteliams. Stikliniam buteliam aš pasidariau tokius "šaukštus", tik be rankenėlės. Veikia puikiai. Plastiko kokybei ar ilgaamžiškumui pretenzijų nėra. Juk visuose alynuose su tokiais pilsto alų.
Alų geriausia prieš pilstymą atšaldyti.
Na, šio kaina iš vis patraukli... :roll:
3D brėžinys matau skirtas Flip-top buteliams, gal netyčia turi ir paprastiems stikliniams buteliams? (kur užsidaro 26mm kamšteliais).
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Zhiniukas »

Krauzenas rašė:
3D brėžinys matau skirtas Flip-top buteliams, gal netyčia turi ir paprastiems stikliniams buteliams? (kur užsidaro 26mm kamšteliais).
Turiu kompe. Galėsiu duoti.
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Zhiniukas »

Įkėliau į thingiverse.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Krauzenas »

Didelis Ačiū Zhiniukui! ;)

Dar norėjau paklausti tų kas pilsto iš kegų į butelius - ar bandėte tokius butelius laikyti ilgesnį laiką (kelis mėnesius ar net metus) - ar yra kokių neigiamų aspektų? (Įdomu ar tiktų taip užpildytus butelius laikyti brandinimui).
Zhiniukas
Pranešimai: 227
Užsiregistravo: 2015-08-18, 10:46

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Zhiniukas »

Krauzenas rašė: Dar norėjau paklausti tų kas pilsto iš kegų į butelius - ar bandėte tokius butelius laikyti ilgesnį laiką (kelis mėnesius ar net metus) - ar yra kokių neigiamų aspektų? (Įdomu ar tiktų taip užpildytus butelius laikyti brandinimui).
O kodėl turėtų netikti? Svarbu švara. Ypač pilstymo kraną reikia gerai dezinfekuoti, nes jame yra daug vietelių, kurios gali neišsiplauti.
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

Krauzenas rašė:Puikus apžvalgos video, labai aiškiai viską parodei!
Tikrai sudomino. Nors kaina nemaža, bet jei daiktas kokybiškas ir tarnaus ilgai, tai suprantama. Man tik šiek tiek neramu dėl plastiko ilgaamžiškumo - ypač tų išimamų/apsukamų auselių... "Šaukštai" aišku irgi gali susidėvėti, bet juos ne problema pakeisti...
Minėjai, kad planuojama išleisti metalinį krano variantą - gal žinai kada maždaug jį išleis į prekybą? (aišku spėju kaina jo bus dviguba..)
Beje, gal bandei pilti į štai tokius 1L butelius, ar jiems reikia "šaukšto" modifikacijos? - http://sc02.alicdn.com/kf/HTB1QCyFaoGF3 ... bottle.jpg
Dėkuj.
Patikėkit, plastiko kokybė tikrai gera. Bent jau aš kol kas neturiu prie ko prikibti, o ir supyliau jau apie 300l į butelius, o gal ir daugiau.
Kol kas nežinau, kada jie išleis metalinį kraną, tik mačiau pristatymą https://www.youtube.com/watch?v=i9H2spPdxJ0.
Šito 1L butelio kakliukas grečiausiai taip pat yra 33mm iš foto. Taip, aš turiu keletą jų ir bandžiau pildyt būtent po modifikacijos, apie kurią ir pasakojau video. Bet ištiesų reikėjo "nugraužti" nemažai plastmasės, kad galėtum pildyti butelius su 33mm kaklu. Su 27mm kaklais nėra problemos, nereikia jokios "modifikacijos". Na, ir šiaip man nebepatinka šitie buteliai, ypač prie šito krano(o aš dabar be jo, kaip be rankų): reikia nuiminėti kamštelius. Na ir plauti juos ilgiau ir kruopščiau reikia. Aš jų atsisakau po truputį, keičiu 0,33 butelius su kolega. Nors dar vis turiu keletą dežių...
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

Krauzenas rašė:Didelis Ačiū Zhiniukui! ;)

Dar norėjau paklausti tų kas pilsto iš kegų į butelius - ar bandėte tokius butelius laikyti ilgesnį laiką (kelis mėnesius ar net metus) - ar yra kokių neigiamų aspektų? (Įdomu ar tiktų taip užpildytus butelius laikyti brandinimui).
Turiu dar alų 3,5 mėnesio senumo, pilstytą šiuo kranu - jokių pokyčių. Mano manymu, dar geriau turi laikyti, nes angliarūgštė veržiasi iš butelio, kai ištrauki jį iš po krano pripildytą. O tai sąlygoja, kad deguonies ten 0%. O kaip žinote, karbonizuodami alų cukrumi, turime po įpilimo keletą minučių palaukti, kad angliarūgštė išstumtu deguonį.
Krauzenas
Pranešimai: 268
Užsiregistravo: 2017-09-11, 21:49

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Krauzenas »

Aaa.. o aš galvojau kad ten kažkaip įsistato su tuo flip-top kamščiu, pasirodo reikia jį nuimt kad įstatytum... :?
Aš tai mėgstu tuos 1l butelius, nes dvigubai mažiau butelių reikia (dvigubai mažiau plovimo, skalavimo, dezinfekavimo, dėžių...) ir niekad kamščių nepritrūksi ir nereikia po uždarymo presu kišt. Kad nuiminėt reikia tuos vielinius kamščius tai šiek tiek rakštis vienoj vietoj... Šiaip dar būna 1l buteliai su paprastu 26mm kamšteliu (tokie), bet jie gan reti, turint omenyje kai 1l flip-top'ų esu prikaupęs virš 100...
Seram
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2019-06-28, 14:31

Re: Kranas iTap. Karbonizuoto alaus pilstymas į butelius be putų.

Standartinė Seram »

Krauzenas rašė:1l flip-top'ų esu prikaupęs virš 100...
Na žinoma, tada jau čia pačiam spręsti ar reikia tokios sistemos. Visi mes turim skirtingus norus, įpročius, prioritetus. Man asmeniškai, kadangi mėgstų gert alų iš butelio, būtų sunkoka gerti iš litrinio :D . Na, ir per daug šiek tiek vienam kartui. Todėl mėgstu 0.33 buteliokus.
ATSAKYTI