Skubiai reikia patarimo

Jeigu niekur netinka, rašykite čia.
BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Peckelis »

Modeslovas> +++++1 :DD

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Regis »

Idant naujokai nenublūdytu - apsimesiu, kad nepagavau bajerio ir rimtu tonu paprieštarausiu: moteriškos sintetinės kojinaitės, kojinės ir pėdkelnės netinka virimo temperatūroms. Rezultatu neapsidžiaugsit.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė west »

čia priėjo Regis ir sugadino bajerį :)

Vartotojo avataras
Peckelis
Pranešimai: 971
Užsiregistravo: 2013-01-12, 10:32

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Peckelis »

Regis> Na, kodėl gi šitaip? Kaip, berods, kolega GiN VAK`e minėjo, gautųsi alelis su putyte:))) Juokauju, žinoma.

Vartotojo avataras
Regis
Pranešimai: 712
Užsiregistravo: 2013-06-18, 21:24

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Regis »

Peckelis> alelis ir putytė gali būt. Ir tam visai nereikia moters kojinių puode virint ;) O pavirink kojines - gali putytės ir nebelikt ;)

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Maegnar »

Per AT2013 gavau vieną patarimą, kurį norėčiau pasitikslinti:

Tam kad nereikėtų į kiekvieną butelį atskirai dėti cukraus, galima reikiamą visam alaus kiekiui cukrų ištirpinti nedideliame kiekyje vandens, užvirinti ir įpilti į fermenterį, o po 15 minučių pilstyti. Neva visuose buteliuose bus vienodas kiekis cukraus ir visi vienodai užsigazuos.
Klausimas - ar reikia aušinti virtą vandenį su cukrum, ar tiesiog toki prie 95C ir pilti į fermenterį?
PS

Esu viręs kartą su kojine - nieko ypač blogo nepastebėjau :)

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė pofke »

Vieni aušina, kiti ne. Dariau ir taip, ir taip, skirtumo nepastebėjau. Dabar tiesiog supilu nuo ugnies nuimtą sirupą maža srovele.

Vartotojo avataras
vapas
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:58

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė vapas »

aš darau taip: užsivirinu vandenį, sudedu gliukozę.. pavirinu 10-15 min. ir tada vėsinu (per tą laiką baigiu ruoštis butelius ir t.t.). Po to supilu į fermenterį.

Vartotojo avataras
SkyNaras
Pranešimai: 170
Užsiregistravo: 2013-04-02, 20:52

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė SkyNaras »

Ar supylus sirupą į fermenterį išmaišote viską? Ar tiesiog paliekate? Išmaišius turėtų sukilti mielės.

Vartotojo avataras
vapas
Pranešimai: 86
Užsiregistravo: 2011-02-09, 08:58

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė vapas »

Kaip rašė Maegnar, palieku 10-20 min.

Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė DV »

Jei daryti teisingai, tai:

1. Nupili alų nuo mielių į kitą, išpilstymo, fermenterį. Tam reikia sifono.

2. Supili sirupą, pamaišai. Esu skaitęs nuomonių, kad maišyti nereikia, atseit pilant alų ANT sirupo viskas susimaišo savaime. Mano patirtis tokia, kad toli gražu. Maišoma atsargiai, iš lėto, nesuplakant.

3. Pilstai į butelius.

Vartotojo avataras
zydas99
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2013-05-20, 15:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė zydas99 »

Sveiki Kolegos, ruošiuosi po fermentacijos išpilstymui, ir iškilo toks klausimas, ar reikia prakošti pilant į butelius? Alų darau pirmą kartą, iš misos ekstrakto.

Vartotojo avataras
DV
Pranešimai: 240
Užsiregistravo: 2011-12-07, 13:04

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė DV »

Nereikia.

Vartotojo avataras
zydas99
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2013-05-20, 15:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė zydas99 »

Dar klausimas, tirpinate cukrų prieš pilstant, kokiame kiekyje vandens? nebus per daug jei pas mane alaus gavosi 12L sirupą darau iš dviejų stiklinių?

Vartotojo avataras
ExDigi
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 2012-10-23, 13:58

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė ExDigi »

2 stiklines cukraus? Alaus bombos bus?

http://www.atvirasalus.lt/wiki/straipsn ... ui_1_dalis
As dažniausiai šią skaičiuoklę naudoju http://www.brewersfriend.com/beer-priming-calculator/
Va paimk pasiskaičiuok kokio užgazavimo nori ir kiek tavo 12-likai litru cukraus reikės, o tirpinimui iki puslitrio ant 20 ltr normaliai viskas būna.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Gytis »

Nereikia tirpinimui pusės litro, 200 ml pilnai užtenka. na bet 0,5 ltr įdėjus bus alaus daugiau :))

Vartotojo avataras
zydas99
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: 2013-05-20, 15:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė zydas99 »

nea ne cukraus dvi stiklinės :D, vandens dvi stiklinės o cukraus tai ant vieno litro dėjau vieną arbatinį šaukštelį

Vartotojo avataras
Giords
Pranešimai: 341
Užsiregistravo: 2011-02-25, 11:25

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Giords »

Aš irgi nupilu alų nuo mielių, prieš tai parą palaikęs vėsiai, į kitą fermenterį, o cukrų tirpinu kokiame litre (bendras kiekis iki 25 l) to pačio alaus jį užvirindamas.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Gytis »

@zydas99

vienu žodžiu ExDigi tau nuorodą į brewersfriend kalkuliatorių įmetė, pasiskaičiuok.

Vartotojo avataras
ExDigi
Pranešimai: 48
Užsiregistravo: 2012-10-23, 13:58

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė ExDigi »

@Gytis Aišku galima ir mažiau skiesti alų, bet įprotis toks jau yra :)
Pažiūrėjau įdomumo dėlei - tirpumas cukraus vandenyje 2,1g/ml@20 °C, pakėlus iki 90° galima 4,2g/ml ištirpinti, bet čia jau žaidimas gaunasi stengiantis kuo mažiau alų skiest:)
@zydas99 primečiau užgazavimas bus 2,2 jei 60g (12x5g) cukraus dėsi.

Vartotojo avataras
Tomas Žeimys
Pranešimai: 321
Užsiregistravo: 2012-05-25, 09:52

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Tomas Žeimys »

Nors ne visai į temą, bet susijusi informacija apie cukraus naudojimą alaus gazavimui:

Cukraus tirpinimas jį verdant su nedideliu kiekiu vandens turi vieną pranašumą – gautą tirpalą lengva sumaišyti su alumi jei alaus užgazavimui naudojama metodika kai visas cukrus sumaišomas su partija alaus, o tada pilstomas. Pasitaiko ir tokių atveju kai aludariai virina cukrų dezinfekcijos tikslais, o vėliau švirkštu dozuoja į butelius prieš alaus pilstymą. Va šitoj vietoj virinimas aplamai nėra būtinas jei naudojamas klasikinis „baltas cukrus“ (nežinau kaip su gliukoze, bet įtariu, kad galioja ta pati situacija). Kodėl nereikia cukraus dezinfekuoti? Visu pirma cukrus, kaip ir druska pasižymi drėgmės sugėrimo savybėmis. Tokioje aplinkoje bakterijos negali gyventi ir daugintis, nes praranda ląstelėse esantį vandenį (berods osmoze šis procesas vadinamas). Būtent dėl šios savybės cukrus dažnai naudojamas kaip mėsos konservantas ir Makdonaldo mėsainiai negenda ištisus metus. Antras dalykas – cukrus dedamas į alų, kuris jau yra išfermentuotas ir sudėtyje turi alkoholio, kas nužudo likusias bakterijas (jei joms netyčia pavyko išgyventi be vandens). Todėl jei tinkamai saugote cukrų ir į jį nekakoja musės galima drąsiai daryti kaip darau aš – pasiimu švarų šaukštelį ir cukrų iš pakuotės pilu tiesiai į butelį be jokių virinimų.

Vartotojo avataras
Maegnar
Pranešimai: 330
Užsiregistravo: 2012-01-04, 12:02

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Maegnar »

Tomai,
Dariau kaip ir tu, bet yra keli niuansai:

1) pats pilstymo procesas trumpėja

2) yra galimybė vieną butelį pergazuot, kitą neužgazuoti, nes vieną kartą šaukšleiu pasiėmi perdaug, kitą - permažai.

Vartotojo avataras
pofke
Pranešimai: 273
Užsiregistravo: 2011-02-09, 12:16

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė pofke »

O vat čia nesutinku - yra toks gana paplitęs mieliagrybis Zygosaccharomyces bailii dėl kurio alus gali persigazuoti ir prarūgti (acto rūgštis, acetaldehidas ir etanolio acetatas yra antriniai metabolitai). Atsparus didelei cukraus, etanolio, acto rūgšties ir konservantų koncentracijai, gerai išsilaiko išdžiūvęs, tad gali gyventi ant kristalinio cukraus sporų pavidalu. Taip pat cukruje gana gerai gyvena pelėsio sporos. Tad geriau pavirinti. Yra ir daugiau patogenų, bet žinomas faktas yra toks - 95% visų maisto infekcijų yra beveik ar išvis be simptomų, ir tik 5% yra lengvai atpažįstamos.

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė west »

man rodos aš dalinau patarimą per AT nuo ko šita diskusija prasidėjo tai papasakosiu kaip darau aš.
1. nenaudoju cukraus naudoju gliukoze, nes kainuoja nedaug, apie cukrų yra visokių gandų vienas tipo geras kitas blogas ir t.t. gliukozės yra kiekvienoje maisto pr. parduotuvėje.
2. atsveriu gliukozės. naudojuosi tokia taisykle. normaliai 5g/l kvietiniams, lageriams ar šiaip jei norisi daugiau gazo. 6g/l tamsiems stautams ir kai norisi mažiau gazo 4g/l
3. užpilu truputi vandens

4. statau ant dujinės kaitinu kol verda, bekaistant gliukoze gražiai ištirpsta čia manau dar pranašumas prieš cukrų nereikia ten maišyt tirpint ir t.t
5. pilu tiesiai į fermenterį, nešaldau, nemaišau nieko nedarau. atsidarau supilu ir viskas.
6. palaukiu 10-15 min pilstau.
taip darau jau virš metų. nesu turėjęs nedasigazavusio, ar persigazavusio ar sprogusio butelio. visa partija užsigazuoja vienodai.
sėkmės

Vartotojo avataras
Dainius
Pranešimai: 284
Užsiregistravo: 2011-06-07, 10:49

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Dainius »

Pasidalinsiu savo patirtim. Geriausiu atveju pasiskaičiuoju pagal skaičiuoklę arba primetu g/l ir paėmęs arbatinį šaukštelį iš akies mesteliu kiekvienan butelin. Žinau kiek sveria pilnas, pusė šaukštelio, taigi daugmaž atitinka kiekis. Taipogi kiekis priklauso kaip gazuojasi, o tai priklauso nuo mielių, OG, FG ir kitų sąlygų.

Beje, pirma supilu, stebiu, o tada jau gazuoju, bet ne visada.

Ateity planuoju įvairesnius cukrus ir galbūt kada nors tirpinsiu visą kiekį. Tikrai yra kur tobulėt, nes dažniausia alų negazuodavau - stipriem ir ilgai brandinamiem to beveik nereikia.

Vartotojo avataras
AJ
Pranešimai: 165
Užsiregistravo: 2013-01-02, 22:15

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė AJ »

Įkišant savo trigrašį, tai aš paskutiniuose virimuose irgi pradėjau taikyti west metodą su gliukoze. Ir apskritai kažkaip įtariai aš į tą cukrų žiūriu gazavimo procese. Gliukozė mano galva neutralesnė, nepakeičia alaus skonio.

Vartotojo avataras
justinas
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2012-10-14, 18:41

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė justinas »

@west

nemaišai? bet tai kaip ten vienodai gaunasi?:D

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė west »

nepamenu kaip moksliškai tas procesas vadinasi, bet pabandyk į stiklinę vandens įlašinti kokių dažų ale akvarelės ir palaukti 10-15 min. spalva pasklis tolygiai. tas pats vyksta ir su alum ir gliukoze. aišku čia tik praktika ir loginiu mastymu paremti svaičiojimai. :) bet man veikia.

Vartotojo avataras
Gytis
Pranešimai: 1828
Užsiregistravo: 2011-02-03, 22:30

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė Gytis »

difuzija

Vartotojo avataras
west
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: 2011-02-24, 20:44

Re: Skubiai reikia patarimo

Standartinė west »

na va yra ir moksliškai labiau apsiskaičiusių už mane :)

o čia tokia miela teta puikiai papasakoja kas ir kaip ten vyksta siūlau visiems pasižiūrėt :)

https://www.youtube.com/watch?v=Mo38slBUykw

BUTTON_TOPIC_LOCKED